Aloes do picia. Jak zrobić sok i nalewkę z aloesu?

Przepis na sok z aloesu czy nalewkę zaczyna się zawsze tak samo, potrzebne będą do niego świeże liście aloesu. dodatkowo może być przydatny miód, gdy chcemy mieć sok do przechowywania na dłużej albo sok z cytrusów, gdy chodzi o wypicie produktu w ciągu tygodnia. Do wykonania nalewki oczywiście musimy mieć dodatkowo alkohol.

Liście aloesu na sok lub nalewkę

Liście aloesu do przetworów powinny być starsze niż dwa lata, ale młodsze niż pięć lat. Gdy na roślinę się decydujemy musimy wiedzieć w jakim jest wieku, gdy ją chcemy rozmnażać w momencie, gdy wsadzamy młode sadzonki zapisujemy taką informację. Ogrodnicy zalecają kupowanie rośliny, która ma 30 cm, to wtedy mamy znak, że dolne liście już nadają się do wykorzystywania.

Trzeba także sprawdzać czy roślina ma boczne pędy. Podlewać trzeba roślinę umiarkowanie, raz albo dwa razy w tygodniu, by nie dopuścić do gnicia korzeni. Jeśli mamy zamiar liście wykorzystywać trzeba postępować z tą rośliną nieco inaczej. Jeśli przygotowujemy coś z tej rośliny powinniśmy pamiętać o tym, że wcześniej nie podlewamy rośliny przez dwa tygodnie przed ścinaniem liści i potem gdy już je mamy przechowujemy przez dobę w lodówce. Schłodzenie sprawi, że roślina będzie lepiej oddawała swoje aktywne składniki.

Soki z aloesem

Aloes z cytrusami

Liście aloesu wkładam do lodówki an dobę. Po tym okresie będziemy drążyć miąższ i wrzucać garnka z dodatkiem pół litra soku cytrusowego., najczęściej wszystko miksujemy i przelewamy do butelki z ciemnego szkła. Sok przechowywać można przez tydzień.

Sok z aloesu z miodem

Obcinamy liście z całej rośliny i mrozimy. Potem liście kroimy oraz miksujemy i wkładamy do wirówki. Sok miksowany przecieramy przez sito. Do soku dodajemy miód. Sok taki można przechowywać dłużej i spozywać każdego dnia.

Przepisy na nalewkę z aloesu

Nalewka wzmacniająca przygotowywana jest z liści aloesu miksowych, do których w promocji jeden do jednego wlewamy wino. Nalewkę pijemy raz dziennie po małym kieliszku. Nalewka na problem trawienne będzie miała skład w postaci liści, miodu i spirytusy. Wykorzystujący taką nalewkę mówią o tym, że takie składniki będą wystarczające. W ten sposób będziemy mieli okazję do tego, by nieco lepiej się poczuć.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z przywróceniem równowagi kwasowo-zasadowej. Doradzamy dlaczego warto sięgnąć po aloes. Dzięki nam, dowiesz się jakie właściwości lecznicze posiada aloes.

Zadbaj o swoje zdrowie.

 

Kontakt

kontakt@justrelax.pl

Galeria