Czynniki wpływające na zakwaszenie organizmu

Problemy z zakwaszeniem organizmu są powszechne, ale niestety wiedza o nich jest znacznie mniej rozpowszechniona. Co gorsze, radzenie sobie z nimi wcale nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ trzeba do niego podejść kompleksowo. Pierwszym krokiem jest unikanie produktów o silnym odczynie kwasowym i tych, których metabolity są silnie kwaśne. Samo to jednak nie wystarczy, ponieważ wyeliminowanie niektórych produktów z naszej diety mogłoby powodować jej brak zrównoważenia. Trzeba raczej dbać o to, by dieta była odpowiednio zbilansowana i elementy kwasowe były równoważone przez elementy alkalizujące.

Zakwaszenie

Każdy dietetyk powie nam, że w organizmie potrzebne są białka, tłuszcze i cukry. Wyeliminowanie każdej z tych substancji powoduje, że w naszym organizmie będzie czegoś ważnego brakowało. Wyeliminowanie najbardziej zakwaszających produktów ( http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki ) często powoduje dysfunkcję organizmu ze względu na braki ważnych aminokwasów, których nie da się uzyskać w inny sposób. W wielu wypadkach w takich produktach są też istotne mikroelementy.

Co zatem zrobić?

Ograniczyć niektóre produkty i zadbać o to, by dieta była realnie zbilansowana. Do tego trzeba dołożyć jeszcze odpowiednią dawkę ruchu oraz przebywania na świeżym powietrzu. Wszystko to pomoże naszemu organizmowi lepiej o siebie zadbać.

Sumplementy odkwaszające

Z których produktów należy w części zrezygnować?

Na pierwszy ogień zawsze powinno iść wysoko przetworzone mięso. Jest w nim niewiele składników odżywczych, których nie da się uzyskać z innych źródeł, ale mimo wszystko nie warto go całkowicie likwidować. To samo dotyczy słodyczy, na przykład wafelków i samego cukru. Jest to niemal czysta energia, a energia może być dostarczana w nieporównywalnie lepszej formie. Należy sobie też zdawać sprawę z tego, że poważnym problemem są produkty mleczne, które mają wysoki poziom kwasowości. A jeśli już możemy z czegoś całkowicie zrezygnować, będzie to kawa i tytoń, ponieważ ich metabolity są bardzo dla nas szkodliwe.

Alkalizowanie organizmu

Większość z nas już teraz jest zakwaszona i powinna podjąć kroki w celu zmiany tego stanu rzeczy. Można to osiągnąć między innymi poprzez urozmaicanie swojej diety. Jeśli czegoś niej było mało, dodajmy tego więcej, na przykład ryb i warzyw, których w diecie Polaka zwykle nie ma za dużo. Warto jest się też porządnie wysypiać i unikać używek. Te dwie kwestie po prostu szkodzą naszemu organizmowi. Człowiek wyspany i wolny od kawy czy tytoniu szybko poprawi pH swojego organizmu, chociaż oczywiście samo to jeszcze nie zapewni idealnego efektu.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z przywróceniem równowagi kwasowo-zasadowej. Doradzamy dlaczego warto sięgnąć po aloes. Dzięki nam, dowiesz się jakie właściwości lecznicze posiada aloes.

Zadbaj o swoje zdrowie.

 

Kontakt

kontakt@justrelax.pl

Galeria