Co zakwasza organizm? Wszystko o zakwaszeniu

Zakwaszenie organizmu to tak naprawdę poważna sprawa, która będzie szkodliwa dla zdrowia a niekiedy nawet dla życia. Warto wiedzieć o co z tym chodzi i jak rozpoznać czy nasz organizm jest zakwaszony. Dobrze będzie również wiedzieć o tym jak z zakwaszeniem można sobie poradzić. Zakwaszenie organizmu ( http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki ) to po prostu brak równowagi kwasowo-zasadowej. Może to być spowodowane przez kilka czynników. Oczywiście bardzo źle będzie działać na nas brak ruchu, stres czy też nieregularne odżywianie. Ma na to również duży wpływ, gdy chodzi o regularne jedzenie. Ale najważniejszy czynnik to nie tylko nieregularność jedzenia co rodzaj tego co będziemy spożywać.

Jakie są objawy zakwaszenia?

Najpopularniejsze objawy jakie będą się pojawiać to oczywiście istotne zmęczenie, bóle głowy, migreny czy brak koncentracji. Można mówić również o bólach stawów, wypadanie włosów, nerwowość i wysypki lub inne nagłe zmiany skórne problemy z chudnięciem czy nerwowość. Często bagatelizujemy te objawy tłumacząc że śpimy zbyt mało albo mieliśmy ciężki. Po pewnym czasie jednak ciężki dzień będzie się nam zamieniać również w tydzień czy miesiąc i tak naprawdę nasz organizm nie będzie funkcjonował jak należy i w końcu zrozumiemy, że jednak coś jest nie tak.

Potrawy zakwaszające

Co zakwasza organizm?

Produkty zakwaszające to między innymi mięso, ser, jajka, słodycze czy gazowane słodkie napoje. Jeśli organizm będzie zakwaszony nadmiarem tych różnych składników zaczną się pojawiać bóle nerek, brak odporności czy często bóle głowy, zatrzymanie wody w organizmie, osłabienie czy senność. Jeśli ma istnieć równowaga i żadne dolegliwości nie będą nas dotyczyć będzie trzeba przede wszystkim stale się odkwaszać. Warto sięgać po te produkty, które właśnie to odkwaszenie mogą nam zagwarantować. Będzie to między innymi mleko, kasza gryczana, jaglana, owoce oraz świeże warzywa.

Jak uchronić się od zakwaszenia?

Przede wszystkim nie możemy spożywać mocno przetworzonych produktów żywnościowych takich jak wszelkie produkty z fast food czy też takie, które mają liczne barwniki czy konserwanty. Należy również ograniczyć alkohol i kawę. Warto także jeść owoce i warzywa do każdego z posiłków. mniejsze ilości czarnej kawy, więcej czerwonej i zielonej. Do tego różnorakie ziołowe napary.

Jeść mniej mięsa. Należy również zdecydować się na picie wody mineralnej w odpowiedniej ilości mniej więcej 1,5 litra dziennie. Można do wody dodawać cytrynę czy ogórki, w ten sposób jeszcze dodatkowo gwarantować sobie również to, że to oczyszczenie i odkwaszenie organizmu stanie się skuteczniejsze.

O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z przywróceniem równowagi kwasowo-zasadowej. Doradzamy dlaczego warto sięgnąć po aloes. Dzięki nam, dowiesz się jakie właściwości lecznicze posiada aloes.

Zadbaj o swoje zdrowie.

 

Kontakt

kontakt@justrelax.pl

Galeria